3PL LOGISTIKOS SANDĖLIŲ VALDYMAS

 

Logistikos kompanijos, susiduriančios su dideliais prekių srautais ir prekių paskirstymu galutiniams klientams, turi sandėlius bei milžinišką nuolat besikeičiančios informacijos srautą, kurio apdorojimas ir valdymas yra kasdieninis iššūkis. Logistikos sandėlių valdymas (3PL), naudojamas Terra Logistics, leidžia valdyti prekių srautus, optimaliai juos paskirstyti sandėliuose, fiksuoti atliekamas papildomas operacijas, efektyviai panaudoti sandėlio pajėgumus. Tiek logistikos kompanijos, tiek jų klientai turi galimybę valdyti sandėlio likučius realiu laiku.

Terra Logistics – transporto valdymo sistema – skirta įmonėms, kurios ieško sprendimo apimančio ne tik vos vieną funkciją, bet plačiai apimančios sistemos, kuri padėtų valdyti visus įmonėje vykstančius procesus, darbuotojų veiklas, sekti savo transportą, sandėlius, stebėti krovinių atvykstančius ir išvykstančius srautus, tinkamai juos paskirstyti, o svarbiausia sekti ir dalintis informacija realiu laiku, kad darbuotojai kartu su sandėlio darbuotojais laiku keistųsi informacija ir reikiamais dokumentais. Krovinių paskirstymas skirtingais maršrutais ir teisingi sprendimų priėmimai pagerina įmonės veiklas ir padeda išvengti klaidų.

 

 3PL - kas tai?

 

3PL (angl. Third-party logistics arba 3PL logistics) yra trečiųjų šalių logistika, kuomet naudojamasi kitų įmonių paslaugomis, apjungiant sandėlių, prekių atvykimo ir išvykimo iš jų, transportavimo paslaugos. 3PL logistikos paslaugos apjungiamos norint valdyti sandėlius ir jų krovinius. Transporto valdymo sistema Terra Logistics leidžia apjungti visus šiuos veiksmus, teikti užsakymus transportavimo paslaugas teikiančioms įmonėms tiesiogiai iš sistemos, užsakyti paslaugas, suplanuoti atvykimus ir išvykimus iš reikiamų sandėlių. Sistema padeda lengviau išspręsti trečiųjų šalių logistikos valdymo sprendimus, aprašyti reikiamus procesus, sekti ir stebėti pateiktus užsakymus.

 

 Ką gali pasiūlyti Terra Logistics

 

Terra Logistics yra sistema, skirta įmonėms ne tik besinaudojančiomis vežėjų paslaugomis, tačiau turinčioms ir nuosavą transportą bei sandėlius. Todėl suteikiama galimybė integruoti su trečiųjų šalių sistemomis, sandėlių valdymui, transporto stebėjimui ir būsenų keitimui. Sutaupoma nemažai laiko duomenų apsikeitimui, išvengiama popierinių dokumentų perdavimo, nes sistemos duomenimis keičiasi tarpusavyje realiu laiku. Duomenys iškart matomos vienoje vietoje. Sistema skirta vienoje vietoje stebėti savo krovinių būsenas sandėlyje, jų pasikeitimus, atvykimą, persikrovimą ar išvykimą. Platus funkcijų pasirinkimas leidžia valdyti krovinius, jų informaciją, sekti kelią. Taip pat papildomos integracijos užtikrina, kad visa reikalinga informacija būtų matoma realiu laiku vienoje sistemoje.

3PL logistika – trečiųjų šalių logistika – skirta prekių priėmimui sandėliuose, jų laikymui, paskirstymams, perdavimams ir pristatymams, ne tik savo sandėlių, bet ir kitų, paslaugas teikiančių sandėlių, valdymas. Šiam moduliui taip pat priskiriamas ir dokumentacijos valdymas, kai išrašomos sąskaitos, prekių judėjimas tarp sandėlių, bei jų informacijos valdymas. Krovinių gabenimui ir jų valdymui skirtas modulis transporto valdymo sistemoje padeda tinkamai apdoroti informaciją, siunčiamą ir gaunamą iš trečiųjų šalių sandėlių, krovinių paskirstymus, bei reikiamus taškus. 3PL modulis skirtas visų dydžių įmonėms, tiek mažoms, tiek didelėms, nepriklausomai nuo jų įmonės veiklos srities.

 

Sandėlio valdymo sistemos nauda

 

Sandėlio valdymo sistema Terra Logistics padeda tvarkyti informaciją realiu laiku, taip pat padeda valdyti personalą, bei stebėti jų darbus, todėl lengviau kontroliuoti judėjimą ir papildymą. Tai padeda sureguliuoti atsargas ir sukurti daugiau vietos sandėlyje. Galima išskirti tokias sandėlio valdymo sistemos naudas:

 • geriau išlaikyti realaus laiko atsargų kiekį;
 • krovinių sekimas ir laiku įvykdomi užsakymai;
 • transporto užimtumo sutvarkymas;
 • sandėlio vietos ir krūvio stebėjimas;
 • išlaidų sumažinimas.

Sandėlio valdymo funkcijos sukurtos didelių apimčių sandėlių valdymui, kuriuose yra dideli kiekiai krovinių, transporto, darbuotojų. Sistema padeda sandėlio komandai rinkti užsakymus dideliais kiekiais ir įsitikinti, kad viskas surenkama greitai ir tiksliai.

Kiekviename sandėlyje yra saugomas vienoks ar kitoks turtas, kurį reikia aprašyti ir matyti sistemoje. Todėl sukurta galimybė visas siuntas priskirti kategorijoms, taip lengviau juos rasti. Kai atliekamas užsakymas, sandėlio darbuotojai tiksliai žino, kur ko ieškoti. Taip pat yra galimybė viską koduoti ir suteikti brūkšninį kodą. Naudojant atsargų brūkšninių kodų nuskaitymo sistemą, mažesnė tikimybė, kad siunta bus praleista. Naudojant brūkšninių kodų skaitytuvą darbuotojams nereikės rankiniu būdu įvesti duomenų, nes juos nuskaičius, informacija bus matoma Terra Logistics sistemoje.

 

Kaip sistema gali padėti?

 

Terra Logistics sandėlio valdymo sistema leidžia įmonei pagerinti savo konkurencinį pranašumą sumažinant darbo sąnaudas, gerinant klientų aptarnavimą, gerinant atsargų tikslumą, didinant lankstumą ir reagavimą. Sandėlio valdymo programa leidžia įmonei realiu laiku valdyti atsargas, turint duomenis, tokius kaip naujausias užsakymas, siunta ar sąskaita. Sandėlio valdymo sistema, kuri padeda stebėti atsargas, gali padėti sumažinti nereikalingą tiek atsargų, tiek darbuotojų judėjimą ir padėti ar net pašalinti kai kuriuos rankinius procesus. Tai gali padėti pagerinti darbo eigą ir padėti sekti užsakymus bei dirbti kuo efektyviau. 

Sandėlyje naudojant įrenginius, kurie skaito RFID žymes, sistema gali realiu laiku sekti viską, kas yra sandėlyje. Tai padidina efektyvumą, sistema taip pat gali stebėti istorinę informaciją, kuri padeda optimizuoti klientų aptarnavimą. Klientai gali stebėti savo užsakymų informacija per jiems skirtą klientų zoną.LOGISTIKOS SANDĖLIŲ VALDYMO FUNKCIONALUMAS:

 • automatinis krovinio būsenų keitimas sandėlyje;
 • sandėlio dokumentų valdymas;
 • galimybė skirstyti krovinius;
 • reikiamų adresų priskyrimas;
 • transporto srautų valdymas;
 • įmonės sandėlių ir adresų sužymėjimas;
 • vežėjų informacijos įvedimas;
 • krovinių vežimo paslaugų užsakymas.

 


Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

 • Kaip įrankis pritaikytas logistikoje ir sandėlių valdyme?
  Sistemos funkcionalumas leidžia valdyti krovinių pervežimus, stebėti jų būsenas sandėliuose, suteikiama galimybė pajungti kodų skaitytuvus į tą pačią sistemą. Užtikrinamas 3PL sandėlių valdymas, viskas apjungiama vienoje sistemoje.


 • Kokias operacijas galima valdyti/optimizuoti įrankyje?
  Terra Logistics leidžia valdyti visas įmonės operacijas vienoje vietoje. Pradedant nuo užsakymo pateikimo iki krovinio pristatymo, nuo transporto priemonės iki maršruto planavimo. Yra galimybė apjungti įmonėje naudojamas kitas sistemas su Terra Logistics, taip užtikrinant patogų informacijos pateikimą.